“Слуги народу” на волонтерських засадах

Відповідно до партійних фінансових звітів, у апараті президентської політсили офіційно не працює жодна особа

Фінансування партій та їхні витрати завжди викликали питання в українського суспільства. Хоча політсили подають фінансові звіти, від цього питань менше не стає. І зараз виглядає так, що  “нові обличчя”, які стали владою в Україні, працюють у найгірших традиціях наших “старих” політичних партій. 
Комітет виборців України (КВУ) проаналізував партійні фінансові звіти за ІІІ квартал 2019 року, що включає період із липня до вересня. Виявляється, ще під час парламентської виборчої кампанії і одразу після дочасних виборів до Верховної Ради в апараті президентської партії, яка здобула беззаперечну перемогу, ніхто офіційно не працював і ніхто не отримував зарплатні. 
КВУ звертає увагу на те, що в графі “Працівники складу апарату партії” вказана цифра 0. Для порівняння: у ВО “Батьківщина” офіційно працює 73 особи, в “Європейській солідарності” – 46, в “Голосу” – 3, у Радикальній партії Олега Ляшка – 20, у “Самопомочі” – 264, в “Українській стратегії Гройсмана” – 3. Як бачимо, сумніви може викликати й подана інформація від деяких інших партій.
Всього за липень – вересень партія “Слуга народу” витратила 240 млн грн, із них 0 грн – на заробітну плату. Крім цього, в “Слузі народу” не зареєстровано жодного місцевого осередку зі статусом юридичної особи.
“Складно уявити парламентську політичну партію, в якій працювали б особи виключно на волонтерських засадах. Зокрема, партію, у якої нема оплачуваного на постійній основі бухгалтера, охорони, секретаря, працівників прес-служби та оргвідділу. Багаторічна практика показує, що такі партії можуть здійснювати тіньову оплату праці – “в конвертах”. Схожа ситуація і з місцевими осередками партій, що не мають статусу юридичних осіб. Закон “Про політичні партії в Україні” дозволяє існування місцевих організацій без такого статусу, однак, на думку КВУ, це свідчить про централізований характер управління та може бути спробою тінізації партійного життя. Зокрема, такі місцеві організації не здатні провадити повноцінну фінансову та господарську діяльність через відсутність рахунків у банках. Однак це також полегшує життя партіям, які не зобов’язані звітувати про діяльність осередків без статусу юридичних осіб перед НАЗК”, – зазначає голова КВУ Олексій Кошель, повідомляє офіційний сайт цієї організації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6534 / 4.07MB / SQL:{query_count}