Що робити, коли старша дитина ревнує батьків до молодшої?

“Ще три місяці тому мій старший син із нетерпінням очікував появи братика, а зараз ледь не впадає в істерику, коли я чи чоловік беремо немовля на руки. Плаче, падає на підлогу, каже, що ми його не любимо… Порадьте, будь ласка, що робити коли старша дитина ревнує батьків до молодшої?” Євгенія Партика, м. Львів

Ірена Сорока, психолог:
– Усе досить очевидно: через появу малюка в домі увага до вашого старшого сина знизилася. Він розуміє, що перестав бути центром сім’ї, і якщо раніше вся увага батьків була прикута лише до нього одного, то тепер з’явився “конкурент”. Ще одна причина негативу щодо малюка може бути пов’язана з тим, що старший син розуміє, що повинен ділитися своїми речами. На початках ідеться про “його” ліжечко, “його” одяг, а згодом про “його” іграшки.
Ніколи не сваріть старшу дитину через ревнощі до молодшої! Ваше завдання – допомогти їй, а не викликати почуття провини!  Пом’якшити проблему можна: наприклад, частіше просіть старшого сина допомогти вам у догляді малюка – щось принести, віднести, потримати. Але все це має бути в ненав’язливій формі, без примусу! Відмовляється допомагати – повторіть прохання ще раз. Також дозволяйте йому частіше тримати дитинку за ручку, помацати ніжку, доручайте робити невеликі дрібниці, завдяки яким він відчує свою значимість і важливість у вашому житті та в житті молодшого братика. Обов’язково хваліть старшого сина, кажучи, як сильно він вам допоміг і як ви його любите та цінуєте. Вселіть старшій дитині думку, що зовсім скоро молодша почне дивитися на нього знизу вгору, захоплюючись і прагнучи наслідувати. 
Надалі, купуючи іграшки чи солодощі меншому, не забувайте про старшого, інакше він почуватиметься обділеним, і ви знову викличете в нього ревнощі. Ніколи не порівнюйте їх один з одним, проводьте більше часу всі разом, але не втручайтеся, коли вони добре бавитимуться вдвох. І ще одне – не забувайте приділяти старшій дитині свій час, нехай його буде небагато, але це має бути час лише для вас і для нього.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6801 / 4.07MB / SQL:{query_count}