Чи захищає від вірусів оксолінова мазь?

“Моя донька ходить у садок лише два тижні, а вже почала кашляти і шмаркати. Думаю, підхопила вірус від інших дітей. Мами, які також водять дітей у садок, кажуть, що щоранку змащують своїм малюкам носики оксоліновою маззю, яка, з їхніх слів, не дає шансів хворобі. Скажіть, будь ласка, чи справді захищає від вірусів оксолінова мазь?” Світлана Ковальчук, м. Львів

Леся Пиріжок, педіатр:
– Оксолінова мазь належить до групи противірусних лікарських засобів відносно невеликого спектру дії. Основним завданням цього препарату є запобігання потрапляння до людського організму штамів грипу та простого герпесу. Крім того, мазь застосовується при лікуванні захворювань очей та слизових оболонок носа, спричинених вірусами, для позбавлення від лишаїв, бородавок тощо.
Що стосується запитання “Чи захищає від вірусів?”, то, як на мене, ефективних противірусних препаратів узагалі не існує – це радше самонавіювання! Тим паче, що ефективність цього засобу клінічно не доведена. Звісно, ви можете мастити цією маззю носа, але пам’ятайте, що кращий спосіб боротьби з вірусами – це загартовування і збалансоване харчування. Також пильнуйте, щоби дитина не переохолоджувалася, не перегрівалася і зайвий раз не контактувала з іншими хворими.
Але використовувати оксолінову мазь можна лише тоді, коли дитині виповниться два роки! При тривалому (більше тижня) і регулярному застосуванні вона може призвести до пересихання слизової оболонки носа. Тому якщо через п’ять-шість днів застосування мазь не дала результату, далі використовувати її безглуздо і шкідливо. Оксолінова мазь має властивість швидко всмоктуватися в шкіру, відтак проникає у кров, селезінку, нирки і печінку, а виводиться із сечею.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5578 / 4.06MB / SQL:{query_count}