Як полегшити біль у яснах при прорізуванні зубів?

“Моя одинадцятимісячна донечка останнім часом стала дуже вередлива, часто плаче і майже не спить уночі. Прорізування зубів дається їй важко. Хочеться хоч чимось дитині допомогти, але не знаю чим. Скажіть, будь ласка, як можна полегшити біль у яснах при прорізуванні зубів?” Ірина Спасіченко, м. Львів

Ольга Артименко, 
педіатр:
– Зуби в дитини починають формуватися ще до народження, коли в яснах утворюються їх зачатки. Коли зуб починає рости, то “прокладає собі шлях” через ясна, через що часто виникають біль, запалення. 
Полегшити біль допоможе масажування ясен у місці, де прорізається зуб. Перед цим ретельно вимийте руки, обгорніть палець бинтом і ніжно, не натискаючи масажуйте ясна. Можете поводити по них пальцем або холодною ложкою. Купіть дитині прорізувач, але перш ніж давати його – охолодіть. Нехай ваша донька гризе морквину, яблучко, сухарик. Крім того, в аптеках можна придбати спеціальні препарати (таблетки, гелі), які заспокоять малюка, позбавлять болю і свербежу.
Дуже важливо при прорізуванні зубів допомогти дитині позбутися дискомфорту: відволікайте її від больових відчуттів – частіше бавтеся з нею, щось захопливо розповідайте.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3768 / 4.07MB / SQL:{query_count}