Як швидко вилікувати охриплий голос?

“Цілий тиждень у мене боліло горло, а коли все минулося сильно охрип. Втратити голос для мене неприпустимо, оскільки специфіка моєї роботи полягає у постійному спілкуванні з людьми. Скажіть, будь ласка, як швидко вилікувати охриплий голос?” Максим Круг, м. Львів

Валерій Козак, 
отоларинголог:
– Якщо ви втратили голос через застуду чи ангіну голосові зв’язки все ж мусять відпочити. Деякий час помовчіть і навіть не шепочіть. Натомість пийте багато рідини, щоб зволожити гортань. Питво має бути теплим, але не гарячим і не холодним. Слідкуйте, щоб у кімнаті, де ви перебуваєте, було вологе повітря, бо цілком можливо, що саме сухе повітря стало причиною захворювання. 
Можете також двічі на день по п’ять-сім хвилин робити інгаляції – пар сприятиме відновленню запалених і розтягнутих голосових зв’язок. Не забувайте й про полоскання горла. Приготуйте соляний розчин або відвар з трав і виконуйте таку процедуру не менше трьох-чотирьох разів на день. Розчин солі вб’є мікроби, виведе слиз із горла, а трави пом’якшать і зволожать голосові зв’язки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7108 / 4.07MB / SQL:{query_count}