Чи можна давати дітям свіжовичавлений сік?

“Маємо чимало овочів нового врожаю – гарбуз, буряк, моркву. Я сама дуже люблю соки, особливо свіжовичавлені, але чи можна їх давати дітям – не знаю. А чи можна давати соки-фреш дітям до року? Якщо ні, то з якого віку починати і з яких фруктів їх краще готувати?” Ольга Заграй, м. Львів

Ольга Артименко, 
педіатр:
– Свіжовичавлені соки для дітей і дорослих мають безсумнівну користь, особливо, якщо мова йде про морквяний, яблучний, гарбузовий соки. Але пам’ятайте, що маленьким дітям, яким немає ще й року, вводити такі соки в раціон не можна. Його дозволено давати дітям після року і то розбавивши один до одного водою. До речі, у розведеному стані дитина повинна вживати соки аж до двох-трьох років. 
Добова норма фрешу для річної дитини повинна становити не більше 30 міліграм, для трирічної – 50 міліграм. Розбавляти сік варто лише перекип’яченою водою, але не газованою, щоб не створювати зайве навантаження на шлунок. Свіжовичавлений сік містить велику кількість органічних кислот і біологічно активних речовин, які можуть подразнювати ніжну систему травлення дитини, а також руйнувати зубну емаль. Крім цього, сік – алергенний продукт і він може стати причиною діатезу.
Якщо такий сік ви вже приготували дитині, то не давайте його пити натще. Також прослідкуйте, щоб дитина випила фреш не пізніше, ніж через 10-15 хвилин після приготування. Корисні речовини під впливом світла і кисню швидко руйнуються.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0398 / 4.09MB / SQL:{query_count}