Про що свідчить гіркий присмак у роті?

“Останнім часом все частіше почав відчувати гіркий присмак у роті. Спочатку тільки зранку, а тепер ледь не цілий день. Скажіть, будь ласка, про що може свідчити гіркий присмак у роті, які його причини та до якого лікаря звернутися по допомогу?” Арсен Глібицький, м. Львів

Мирослава Онищук, 
терапевт:
– Гіркий присмак у роті може виникати з багатьох причин, наприклад, при вживанні жирної, гострої їжі, спиртного, антигістамінних препаратів або антибіотиків. Багато хто відчуває неприємну гіркоту на голодний шлунок або в ранковий час. Але якщо гіркота у роті є щодня, це може бути сигналом організму про появу проблем зі здоров’ям! 
У більшості випадків відчуття гіркоти в роті виникає внаслідок порушення функції жовчевого міхура. Цей орган відповідає за виведення жовчі з тіла, і якщо за якихось причин його функції порушуються, в травному тракті утворюється застій,  що, своєю чергою, викликає процес гниття і гіркий присмак у роті. Ще однією причиною можуть бути хвороби шлунково-кишкового тракту. В такому разі, окрім гіркоти в роті, ви можете відчувати нудоту, біль у шлунку, матимете часту відрижку і жовто-білий наліт на язиці. Відчуття гіркоти в такій ситуації найчастіше є наслідком хронічного гастриту, порушення моторики кишківника або патологіями дванадцятипалої кишки.
Перш ніж позбутися цього неприємного явища, визначте його причину. Тому раджу вам спочатку звернутися до свого терапевта, який скерує вас на обстеження до гастроентеролога, невролога, ендокринолога. 
Вдома доведеться дотримуватися певної дієти, що передбачає виключення з раціону жирного м’яса, копченостей, кондитерських виробів, часнику. Також не зловживайте спиртним, не куріть. Краще зваріть собі кисіль із льону і пийте більше рідини.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3551 / 4.08MB / SQL:{query_count}