Як адаптуватися до переходу на зимовий час?

“Перехід на зимовий час завжди дається мені доволі важко. Ввечері хочеться спати, а протягом дня годі зосередитися на роботі. Відчуваю втому і стаю надто дратівливою. Порадьте, будь ласка, як легше адаптуватися до переходу на зимовий час, який режим дня повинен бути, аби зберегти працездатність, мати чудовий гумор та добре самопочуття?” Марія Медвецька, Львів

Ірина Федак, 
головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації  з терапії:
– Те, що ми переходимо на зимовий час і переводимо стрілки годинника  на годину назад, це, з одного боку, краще, адже ми отримуємо додаткову годину світла зранку і відповідно нам легше прокидатися, бо вставати, коли за вікном ще темно, важче. Найчутливішим для організму є час, коли ми лягаємо спати і прокидаємося. Тепер на вулиці швидше сутеніє, ми стаємо в’ялiшими і раніше хочемо йти спати. Раджу в такому випадку не боротися зі своїм організмом! Важливі справи, які ви зазвичай робили в другій половині дня, коли надворі ще було світліше, тепер краще перенести на більш ранній час. 
У перші дні після переведення стрілок годинника назад увечері варто вмикати більше штучного світла. Можливо, фінансово це невигідно (хоча тепер можна буде зекономити на електроенергії зранку), але коли ввімкнете світло, то не матимете такого пригніченого настрою, сонливості, депресивності, яка проявляється в похмурі осінні дні. Освітлення додає позитиву. Заощадження грошей на світлі може потім позначитися на тому, що доведеться боротися з депресією чи стресовими станами! 
Багато хто з нас після роботи має ще й домашні справи і, аби побороти сонливість, починає увечері більше пити міцної кави, чаю. Спершу це ніби стимулює, але коли приходить сон, то він уже є порушеним. Я б не радила цього робити, краще перенести важливі справи на обідню пору, коли почуваємося бадьорішими. Добрим методом відновлення сил є й обідній відпочинок. За можливості в обідній час варто на 15-20 хвилин лягти і міцно заснути – станете радіснішими, відчуєте приплив сил. Це факт, доведений і невропатологами, і Інститутом сну. Але спати більш ніж півгодини не варто, бо будете ще сонливішими.  Якщо маєте змогу, під час перерви на обід прогуляйтеся на свіжому повітрі. Це також дуже добре. А якщо ні, то принаймні відчиніть вікна і провітріть приміщення, в якому перебуваєте. Навіть якщо на вулиці холодно і падає дощ, це все одно краще, аніж сидіти в задушливому кабінеті, де  атмосфера сприяє ще більшій сонливості. Після роботи також намагайтеся не бігти додому, а сповільніть крок, щоби довше побути на вулиці.  
Людям, які люблять спорт і відвідують спортивний зал, заняття з другої половини дня в цей перехідний період краще перенести на ранок.
Перебування на свіжому повітрі, позитивні емоції, збільшення штучного світла – всі ці чинники знімають утому. І тут є ще одна перевага, адже люди, які постійно втомлені, перебувають у депресивному стані, мають негативне ставлення до всього, що їх оточує, часто застуджуються, особливо тепер, восени. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7177 / 4.1MB / SQL:{query_count}