Які кольори допомагають долати осінню хандру?

“За вікном майже щодня похмура, сіра погода. Не хочеться ні працювати, ні займатися хатніми справами. Дуже бракує теплих кольорів, світла, сонця… Порадьте, яку кольорову палітру варто додати до гардероба, інтер’єру, аби компенсувати нестачу яскравих барв за вікном?” Ольга Когут, Львів

Мар’яна Нартікова, 
психолог:
– Кожен колір різні нації інтерпретують по-своєму. Наприклад, білий для нас – весільний, а на Сході це колір жалоби, тобто можуть бути кардинально протилежні трактування. Якщо говорити про українську ментальність (хоча тепер у людей все у головах перемішалося), то в нас завжди переважали яскраві кольори, наприклад, на тих же вишиванках, дівочих віночках і стрічках. Чорно-білі майже ніхто не носив. Ми така нація, що любить прикрашатися, і наш національний символ – калина – також яскравий. Природа одягається у щось яскраве, і нам хочеться яскравих кольорів. Навіть парасольку краще брати яскраву, що у похмуру погоду додасть позитиву, аніж чорну. Людина підсвідомо покращує собі настрій, обираючи яскраві барви. Всі теплі кольори енергетично сильніші: червоний, рожевий, оранжевий. Зелений та синій також мають різні відтінки. 
У кожного з нас бувають певні періоди життя, відображенні в якомусь кольорі. Якщо ми обираємо щось яскраве, то хочемо привернути до себе увагу. Коли людина йде на побачення, на зустріч, то якийсь яскравий акцент може відвертати увагу від певних проблем на обличчі чи фігурі. Яскрава деталь на одязі притягує увагу оточення, коли хочемо щось приховати або, навпаки, підкреслити. Тобто завдяки кольору можемо зробити дуже багато. У нас надто різні трактування кольору, кожна людина в кожен колір вкладає абсолютно іншу інформацію. Червоний, наприклад, спокусливий і агресивний, це колір крові. Жінка в червоній сукні претендує бути в центрі уваги. А якщо людина хоче бути в центрі уваги, вона надягне щось яскраве. Коли ж хоче бути непримітною, віддає перевагу не надто яскравим кольорам. Обираючи одяг певного кольору, ми вкладаємо в нього якусь інформацію.
За тим, як одягнута людина, можемо говорити, який у неї емоційний стан. Якщо в людини депресія, вона переживає якісь емоційні проблеми, то нічого яскравого носити не буде, її все дратуватиме, вона обере темні, сірий або чорний кольори. Людина, яка починає виходити з депресії, має потребу надягти щось яскраве. 
І ще одне: людина, яка носить речі переважно темних кольорів, перебуває, скажемо так, у зоні ризику. Як водій, я це дуже добре знаю: якщо осінньої пори, коли сутеніє або вже стемніло, людину, одягнену в усе темне, просто не видно на дорозі чи на пішохідному переході, то це справді може бути небезпечно. Тому яскрава деталь на одязі здатна зберегти життя і здоров’я не тільки тому, хто переходить дорогу, але й тому, хто за кермом. Головне з кольором не переборщити!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7317 / 4.09MB / SQL:{query_count}