Дитина обшпарилася: що робити?

“Нещодавно з моїм дворічним сином ледь не трапилася біда – ще трохи і вилив би на себе горнятко гарячого чаю. В той час у голові майнуло чимало думок, як правильно вчинити у такій ситуації. Але перше і єдине, що спало на думку, це підставити уражене місце під струмінь холодної води… Порадьте, будь ласка, що робити, якщо дитина обшпарилася?” Ірина Бодрівська, м. Львів

Андрій Хмара, 
хірург:
– Цікаво те, що 80 відсотків людей знають, що при побутовому опіку першу допомогу варто подавати негайно, але тільки 20 відсотків знають, як зробити це правильно. Отже якщо б ваша дитина, не дай Боже, обпекла собі руку, перше, що вам треба було б зробити, це справді підставити уражену ділянку шкіри під струмінь помірно холодної (не крижаної) води і потримати 15-20 хвилин. Це дозволило б уникнути глибини ураження шкіри і покращило б у ній кровообіг. Потім вам потрібно було б зняти одяг із ушкодженої частини тіла (за умови, якщо він не прилип). Незалежно від того, чи з’явилися пухирці, уражену ділянку шкіри потрібно було б захистити від мікробів. Для цього завжди варто застосовувати протиопіковий засіб і використовувати стерильну пов’язку, але не закривати рану пластиром, бо шкіра повинна дихати. Якщо пухирці тріснули або в рану потрапили залишки одягу – треба негайно звернутися до лікаря!
У жодному разі не змащуйте ошпарене місце жиром або кремом. Під час гоєння ураженої  ділянки тіла треба ретельно стежити за чистотою рани. Не дозволяти дитині торкатися хворого місця, здирати або відкривати пухирці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4247 / 4.07MB / SQL:{query_count}