Чому взимку не варто ходити без шапки?

“Шапок носити не люблю! Ладна надягти капюшон, обмотатися шарфом, але не брати шапку. А ось мама постійно каже, що шапка взимку обов’язкова. Скажіть, будь ласка, чому не бажано ходити в холодну пору без шапки і чим це загрожує?” Світлана Ощудла, м. Львів

Оксана Жоровій, отоларинголог:
– Головний убір взимку – необхідність! Якщо надворі холоднеча, мороз, дме вітер чи падає сніг, а ви вийшли без шапки, це може сильно нашкодити вашому здоров’ю! Можна не лише застудитися чи захворіти на грип, а й заробити запалення вух – отит або порушення слухового нерва, через що може знизитися слух. Не варто забувати, що є слухові проходи, мигдалини, слизові носа. А порушення в роботі цих органів призводять до мігреней, гаймориту, ангіни.
Крім цього, переохолодження голови загрожує менінгітом, ураженням лицьового нерва, навіть випаданням волосся. Річ у тім, що холод звужує судини, і це призводить до погіршення кровообігу, а відтак до тьмяності та ламкості волосся. Погіршується живлення волосяних цибулин, унаслідок чого волоссю загрожує випадання. Якщо взимку ходити без шапки, може проявитися алергія на холод.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7379 / 4.07MB / SQL:{query_count}