Дозвольте малечі пустощі

Чотири речі, які не можна забороняти малюкам

Батьки, у яких підростають малюки, намагаються зробити все щонайкраще та тримати все під контролем, аби часом чого не сталося. Однак надмірний конт­роль також небажаний: за всім не впильнуєш, і батьки виснажені, і діти “зашарпані”. Переконайтеся, що ви дозволяєте своєму малюкові маленькі пустощі, пише mamaplus.md.

1. Роздягатися вдома.
Дуже часто діти скидають із себе одяг або ходять босоніж. І в батьків відразу ж починається паніка. Але немає нічого страшного в тому, що дитина трохи побігає голяка або босоніж. Це фізіологічна і психологічна потреба її організму, який перестає боротися за “виживання”, якщо зовнішні чинники не стимулюють цей процес.

2. Кричати, бігати помешканням.
Так дитина активно висловлює свої емоції. Для неї це і своєрідна гра, спосіб розслабитися і виплеснути енергію, особливо якщо мовиться про рухливих і темпераментних дітей. Не намагайтеся переробити вашу дитину, а виховуйте її, пояснюючи, що в громадських місцях так робити негоже. Вдома дозволяйте дитині бути такою, якою вона є. Згадайте своє дитинство і спробуйте повеселитися разом із дітьми.

3. Лазити самим по гірках, інших пристосуваннях на дитячому майданчику
На дитячому майданчику тільки й чути: “не лізь, бо впадеш!”, “не бери, бо забруднишся!”, “не бігай, бо зіпрієш”. Насамперед навчіться щонайрідше говорити “ні” своїй дитині. У дітей дуже сильний дух пізнання, вони нічого не бояться на відміну від дорослих. Вони сповнені енергії і рано чи пізно в будь-якому разі зроблять те, що ви їм забороняєте. Чи не краще запобігти неприємні наслідки?

4. Бавитися з водою
На цей раз батьки переживають, що діти влаштують справжній потоп. Вони прагнуть усе підготувати, щоб малюки бавилися в цілковитій безпеці у спеціально відведеному в дворі місці. Обов’язково позначте дитині зону, в якій вона може гратися з водою. Не чекайте, що вона зрозуміє це з першого разу. Конт­ролюйте дітей під час хлюпання у воді і не соромтеся бавитися разом із ними. Ігри з водою є невичерпним джерелом радості як для дітей, так і для дорослих!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7218 / 4.35MB / SQL:{query_count}