Знай, тестуй, лікуй!

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

Завтра, 28 липня, у понад ста країнах відзначатимуть Всесвітній день боротьби з гепатитом. За статистикою, в середньому кожна дванадцята людина в світі – носій вірусу гепатиту В або C. Чимало хворих є й на Львівщині, хоча їх значно менше, якщо порівнювати з аналогічним торішнім періодом. Проте, зі слів медиків, рівень обізнаності людей щодо цих  захворювань залишається вкрай низьким.
Зокрема, як розповіла “Львівській Пошті” лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Уляна Федоряченко, за перше півріччя 2017 року у Львівській області на вірусний гепатит А захворіло 33 особи (торік за цей період було зафіксовано 45 випадків), на вірусний гепатит В – 50 осіб (проти 72), а на вірусний гепатит С – 15 (проти 21).
“Найвищі показники захворюваності на вірусний гепатит В серед дорослого населення області спостерігається у вікових групах 30 – 39 і 50 – 59 років, – зазначила епідеміолог. – Захворювання починається поступово, перебігає безсимптомно і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають “лагідний убивця”.
Загалом, як пояснила Уляна Федоряченко, гепатит – це запалення печінки вірусної етіології, що характеризується значним поширенням, важким перебігом, ускладненнями з переважним ураженням печінки. Хвороба може проявлятися збільшенням печінки, болем у правому під­ребер’ї, відчуттям важкості в цій ділянці, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блюванням, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю і зниженням працездатності.
Існує вісім типів вірусів гепатиту: A, B, C, D, E, J, F, TT. Вірусний гепатит А та Е – це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки. Гепатити B і C передаються статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові та її компонентів, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медпризначення, під час пірсингу, татуювання, манікюру, а також через засоби особистої гігієни (зубна щітка, бритва, ножиці).
“Пам’ятайте, що захворювання легше запобігти, аніж лікувати його наслідки! Зокрема, єдиним ефективним засобом профілактики вірусних гепатитів А і В є вакцинація. Також при перших симптомах недуги не забудьте викликати лікаря або звернутися до закладу охорони здоров’я. До приїзду “швидкої” хворого варто ізолювати”, – додала лікар.
До речі, у Львівському обласному лабораторному центрі, що на вул. Круп’ярська, 27 (тел. 276-86-90) на договірній основі можна провести  вірусологічні дослідження для виявлення наявності в сироватці крові  хворих, медичного персоналу HBsAg і антитіл до HBsAg, дослідження питної води на визначення антигену вірусного гепатиту А.
Вартість останнього, наприклад, становить трохи більше 40 гривень. Увесь перелік досліджень та ціни затверджені постановою Кабміну від 27.08.2003 р. №1351 (зі змінами, внесеними у 2006 р.), а також постановою  Кабміну від 11.05.2006 р. №662.

28 липня як Всесвітній день боротьби з гепатитом оголошений Міжнародним альянсом із боротьби з гепатитами, що об’єднує понад 200 асоціацій хворих на гепатити в цілому світі. У всесвітньому масштабі цей день відзначається вже не вперше. Міжнародна акція покликана підвищити обізнаність світової спільноти з проблемою розповсюдження вірусних гепатитів. У 2010 році на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я було прийнято резолюцію щодо офіційного проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом – 28 липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7484 / 4.37MB / SQL:{query_count}