Люди і події 2018. Медицина

Реформа року

У 2018-ому система охорони здоров’я Львівщини пройшла важливі етапи реформування. У Львові з лікарями вже підписані понад 70% декларацій, область практично наздоганяє – 62% жителів. Найактивніше декларації підписували в містах, гірше  у селах. Найнижчий рівень у Турківському районі. Практично всі медичні заклади Львова та області, які надають первинну допомогу, перетворили із бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Всі вони підписали угоди з Національною службою здоров’я України. З жовтня їхнє фінансування відбувається за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” і збільшилось воно майже вдвічі. Лікар, який набрав оптимальну кількість пацієнтів, вже отримує 15-16 тис. грн на місяць. Також перетворені в КНП медичні заклади, які надають вторинну допомогу.
Фото: архів “Пошти“

Оновлення року

У 2018-ому у Львові запрацювала центральна диспетчерська Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, що приймає виклики з усієї області та комунікує з усіма бригадами “швидких” Львівщини. Львівський центр репродуктивного здоров’я населення модернізували за обласною Програмою енергозбереження – замінили дерев’яні вікна на енергоощадні, утеплили горище, фасад і цокольне приміщення. У Львівській обласній клінічній лікарні тривають ремонти відділень. У дитячій клінічній лікарні на вул. П. Орлика відкрили офтальмологічне відділення і лапароскопічну операційну. У дитячій лікарні “ОХМАДИТ” з 2018-го оновлені приймальне відділення та відділення реанімації новонароджених. У поліклініках при 3-ій та 5-ій міських лікарнях реалізували проект “Електронна реєстратура”, у 4-ій поліклініці запровадили е-карту. Запрацював у Львові і пункт швидкого тестування на ВІЛ. Є акцент на покращення медицини в селах. В області почали будувати першу із 43 запланованих сільських амбулаторій.
Фото: архів “Пошти“

Закупівлі року

У медицину Львова з різних джерел інвестовано 105,5 млн грн. За рік для дитячої клінічної лікарні придбали сучасне спеціалізоване обладнання в операційні, закупили чотири апарати штучної вентиляції легень для новонароджених. Загалом для медзакладів Львова придбали п’ять ендоскопічних установок, що дасть змогу розширити спектр міні-інвазійного хірургічного лікування та здійснювати надсучасну діагностику багатьох патологічних станів.
Львівська обласна клінічна лікарня отримала два реанімобілі із сучасним обладнанням для перевезення дітей, народжених передчасно. Для дитячої лікарні “ОХМАТДИТ” придбали електрохірургічний комбайн, обладнання для реанімацій, ультразвуковий апарат, апарат для діагностики вроджених вад розвитку та апарат штучної вентиляції легень.
Фото: galinfo.com.ua

Навчання року

Школа успішного медичного менеджера (ШУММ) цього року була досить активною. Зі слів її ініціаторки – головного медика департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, ШУММ має на меті провадити нестандартний простір для навчання і спілкування керівників медичних закладів області, підвищити їхній професійний рівень та “перетворити” зі звичайних лікарів у лідерів та менеджерів нової якості. Цього року для лікарів нашої області вже відбулися дві такі школи, до кінця року запланована ще одна. Учасниками були як вітчизняні, так і закордонні спікери, зокрема з Польщі, Фінляндії, Хорватії, Нідерландів. Загалом через різні формати у ШУММ взяло участь 100 лікарів. Проект підтримав і профінансував Світовий банк та німецька агенція розвитку. Найближча сесія відбудеться за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.
Фото: facebook.com/shummlvivregion

Призначення року

У 2018-ому відбулися конкурси на заміщення посад керівників 14 обласних закладів охорони здоров’я. Кожен претендент представляв свій план розвитку установи в короткостроковій та довгостроковій перспективах. Усе відбувалося максимально відкрито, публічно, на засідання комісії запрошували громадськість. Під час проведення конкурсу члени комісії керувалися позицією трудового колективу, думкою громадськості, рівнем професійності претендента. Відтак на конкурсній основі обрали керівників психіатричної лікарні, фтизіопульмонологічного лікувального центру, онкологічного центру, Госпіталю ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи, Західноукраїнського дитячого медцентру, діагностичного центру, інфекційної лікарні, Центру громадського здоров’я, кардіологічного центру, лікарні відновного лікування та Львівського обласного і Самбірського міжрайонного протитуберкульозних диспансерів. Фінішом мало стати обрання директора Львівського перинатального центру – але конкурс наприкінці грудня провалили вдруге. Відтак, конкурс по перинатальному – це провал-2018 на Львівщині.
Фото: oblrada.lviv.ua

Інфекції року

У 2018-ому в Україні був потужний спалах кору. Кількість недужих збільшилася в 17 разів. Загалом від початку року в Україні на кір захворіли 40 тисяч людей, а від його ускладнень померли 15 (четверо дорослих і 11 дітей). Найбільша кількість випадків захворювання зафіксована серед львів’ян та жителів нашої області. Кілька шкіл упродовж року були закриті, а дитсадки працювали в карантинному режимі. Щодня у Львівську обласну інфекційну лікарню госпіталізовували близько 20 осіб. Серед усіх захворілих 80% невакциновані. Підтвердили в Україні цього року і кілька випадків дифтерії та правця. Було зареєстровано дев’ять випадків захворювання на дифтерію (у трьох дітей і шістьох дорослих) та 17 випадків правця (у п’ятьох дітей і 12 дорослих).
Фото: архів “Пошти“
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7756 / 4.13MB / SQL:{query_count}