Містяни, підпишіть декларацію!

Майже 80% львів’ян підписали декларацію з лікарем: тих, хто не встиг, просять не зволікати, бо держава припиняє фінансувати пацієнтів без декларацій

Національна служба здоров’я України планує припинити фінансування закладам первинної медичної допомоги за тих пацієнтів, які досі не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. Управління охорони здоров’я Львівської міськради закликає усіх пацієнтів, які не обрали собі лікарів й не підписали декларацію, зробити це, щоб у майбутньому не виникало проблем під час звернення до лікаря та він зміг отримати кошти за лікування пацієнта. Підписати ж декларацію з лікарем можна будь-коли.
“У Львові сьогодні підписано понад 600 тисяч декларацій, що становить майже 80% приписного населення. І в тих мешканців, які не підписали декларацій, можуть виникнути проблеми під час звернення до лікаря, адже електронний рецепт виписується тільки в тому разі, якщо пацієнт підписав декларацію. Також першочергово лікарі прийматимуть тих пацієнтів, які підписали декларації. Також декларація є гарантією на безкоштовне отримання мінімального пакету послуг. Звісно, лікар не має права відмовити в наданні допомоги, тому невідкладна допомога буде надаватися за будь-яких обставин усім безвідмовно. Але якщо пацієнт, який не підписав декларацію, захоче звернутися планово й отримати довідку в басейн, довідку при влаштуванні на роботу або ж перевірити артеріальний тиск чи отримати консультацію, то звісно, в нього виникнуть труднощі. Тому що й такі речі, як поміряти тиск чи видати довідку, – це теж робота, яка оплачувана, і Національна служба здоров’я України готова за це платити, але треба, щоб була підписана декларація. Тому вкотре наполегливо просимо усіх наших мешканців, які не підписали декларацію, зробити це, щоб у майбутньому у вас не виникало проблем під час звернення до лікаря, та лікар зміг отримати кошти за ваше лікування”, – зазначає начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб.
Нагадаємо, до 1 квітня держава оплачувала медичні послуги для всіх пацієнтів: для тих, які підписали декларації з сімейними лікарями, і для тих, які не підписали декларацій. Для тих, які не підписали декларацій, держава оплачувала послуги за територіальним принципом, і це були так звані “червоні списки” пацієнтів. Саме за цими “червоними списками” за кожного пацієнта медичному закладу платили 120 грн в рік. Однак з 1 квітня 2019-го, у межах реформи, планується припинити оплату медичних послуг тим пацієнтам, які не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію.
Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна будь-коли. Лікаря можна обрати в будь-якому медзакладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації, однак цей заклад має бути підключеним до системи “Електронне здоров’я”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7214 / 4.09MB / SQL:{query_count}