Ви звертаєтесь – НСЗУ оплачує!

Які аналізи і тести можна безоплатно зробити в свого сімейного лікаря

Пацієнт, який подав декларацію про обслуговування в лікаря первинної ланки, може отримати безоплатно, тобто без будь-яких доплат або придбання витратних матеріалів, низку лабораторних діагностичних досліджень та швидких тестів. Серед них чотири лабораторні дослідження і чотири швидкі тести. А саме:
1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
2. Загальний аналіз сечі.
3. Глюкоза крові.
4. Загальний холестерин.
5. Швидкий тест на вагітність.
6. Швидкий тест на тропонін.
7. Швидкий тест на ВІЛ.
8. Швидкий тест на вірусні гепатити.
За потреби проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення на аналіз і скеровує пацієнта до лабораторії закладу або до надавача цієї послуги, з яким заклад має відповідний договір про співпрацю. Це може бути лабораторія як комунального, так і приватного закладу.
Вакуумну пробірку (вакутайнер) для аналізу крові, рукавички, спиртову серветку/вату/спирт, шприц, контейнер для збору сечі пацієнт не має приносити або платити за них додатково! Їх наявність забезпечує заклад первинної медичної допомоги.
У разі необхідності проведення швидких тестів на віруси, вагітність, глюкозу крові та тропоніни їх можна пройти або безпосередньо на прийомі в лікаря, або в маніпуляційному кабінеті закладу! Кожна установа цей процес організовує по-своєму. Але незмінним залишається те, що всі витратні матеріали входять до вартості послуг первинної медичної допомоги (ПМД), які оплачує за договором Національна служба здоров’я України (НСЗУ) за­кладові-партнеру.
Якщо ж від пацієнта вимагають гроші за проведення цих досліджень, він може зателефонувати у контакт-центр НСЗУ на короткий номер 1677!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6933 / 4.07MB / SQL:{query_count}