«Захворів – сиди вдома»!

На Львівщині зросла кількість дітей, які занедужали на коронавірус

На Львівщині зі 7 вересня діє нове епідемічне зонування. В області це «помаранчева» та «жовта» зони. До «помаранчевої» зони віднесли – міста Львів, Дрогобич та Самбір, Городоцький, Жовківський, Миколаївський, Перемишлянський та Пустомитівський райони Львівської області.
Натомість міста Борислав, Моршин та Стрий, Бродівський, Буський, Дрогобицький, Жидачівський, Золочівський, Кам'янко-Бузький, Мостиський, Радехівський, Самбірський, Сколівський, Сокальський, Стрийський та Яворівський райони Львівщини потрапили до «жовтої» зони. Жодна з територій Львівщини не потрапила до «червоної» зони.
Зі слів Олександри Бурди, директорки Львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит» – опорного закладу, куди госпіталізують дітей з підозрою на коронавірус, сьогодні кількість дітей, які хворіють на Covid-19, у порівнянні з весною, зросла. «Діти набагато менше хворіють, аніж дорослі. Якщо у квітні була одна дитина позитивна, за травень – троє, то впродовж липня-серпня у нас в середньому до 30-40 пацієнтів із підтвердженим діагнозом Covid-19. На сьогодні на стаціонарному лікуванні у нас перебуває 14 хворих. Всього за період карантину у нас лікувались 180 пацієнтів, на щастя, жодного летального випадку», – зазначає Олександра Бурда.
З її слів, перебіг коронавірусу у дітей відрізняється від дорослих. В останніх це переважно дихальна недостатність, пневмонії. У дітей ковідні пневмонії виникають тільки у 20%-25% випадків. Переважно вони мають гарячку, розлади шлунково-кишкового тракту та ознаки інтоксикації організму. «Лікуємо наших пацієнтів згідно протоколу. Діти перебувають на стаціонарі разом із батьками», – каже Олександра Бурда.
Діти і молодь менш схильні до ризику розвитку важких форм захворювання. Однак важкі випадки COVID-19 можуть бути серед представників усіх вікових груп. Дитячих смертей від COVID-19 на Львівщині, на щастя, не зафіксовано. Але загалом захворіти можуть діти будь-якого віку. Малюки, зокрема немовлята, також вразливі до коронавірусної хвороби.
«Найменша дитинка, яка перебувала у нас на лікуванні – новонароджене немовля, найстарший наш пацієнт – 17-річний. Загалом переважають діти раннього віку – 3-4 роки. У середньому період перебування у лікарні – тиждень, у важчих випадках цей час збільшується», – каже Олександра Бурда.
Якщо ж у школяра підтверджується Covid-19, увесь клас має іти на ізоляцію на два тижні
У свою чергу керівник Обласного штабу із ліквідації надзвичайної ситуації, керівник Центру екстреної медицини  Львівської області Андрій Васько, батькам важливо ретельно стежити за здоров’ям своїх дітей у час пандемії.  «Поміряти температуру, оглянути дитину на наявність респіраторних симптомів, ознак загальної слабкості, запитати про самопочуття.  У випадку коли вдома є хтось хворий і ця людина не йде на роботу, дітей до школи вести не треба. Принцип «Захворів – сиди вдома» врятує ситуацію більше, аніж тотальний контроль за процесом зі сторони владних структур, чи адміністрації школи», – каже Андрій Васько.
З його слів, не менш важливим є і процес роз’яснення дітям того, як поводити себе в школі в час пандемії, а також забезпеченість шкіл засобами захисту. «Частиною нашою спільної відповідальності є те, щоб батьки запитали своїх дітей чи є у школі миючі засоби у санвузлах, дезінфектори тощо. Якщо таких речей не буде треба бити на сполох, звертатися до дирекції школи, департаменту освіти, будь-яких владних структур на місцях щодо того, щоб ці речі були забезпечені в повному об’ємі. Наявність дезінфекторів, миючих засобів, води в кожній школі мінімізують питання внутрішнього інфікування», – каже Андрій Васько.
Хвороба вчителя не повинна стати причиною зупинки навчання, адже до коронавірусу педагоги теж хворіли. Школа має передбачати заміну вчителів на випадок хвороби когось із колег. «В цьому контексті процес контролює дирекція школи, і я не бачу тут значних клопотів, якщо не йдеться про масове захворювання педагогів», – зазначає заступник директора департаменту освіти та науки Львівської ОДА Роман Пастушенко. Разом із тим,  якщо в родині школяра хтось захворіє на коронавірус, дитину не варто відпускати до школи.
«Згідно із протоколом, 14 днів кожна контактна особа має перебувати на ізоляції, і відповідно, школу відвідувати дитина не може, аби не наражати інших на ризик інфікування», – каже директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.
При отриманні позитивного ПЛР-тесту когось із родини, батьки мають повідомити дирекції школи про такий факт. А для діток в ізоляції організовують індивідуальне навчання.
«В частині шкіл таке дистанційне навчання уже є. Класи ділять на групи і організовують почерговість відвідування школи. Тому алгоритми індивідуального навчання уже напрацьовані. Певна річ, це додаткове навантаження для вчителів, але інших варіантів поки що нема», – наголосив Роман Пастушенко.
Якщо ж у школяра підтверджується Covid-19, увесь клас має іти на ізоляцію теж на два тижні. У такому випадку увесь клас в обов’язковому порядку переходить на дистанційне навчання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8800 / 4.1MB / SQL:{query_count}