«Червона» зона: у списку Перемишлянський і Пустомитівський райони

Госпіталізованих від коронавірусу на Львівщині стає більше

У лікарнях Львівщини 102 осіб хворих на коронавірус перебувають на лікуванні у відділенні реанімації. 32 осіб – на ШВЛ, інформує Львівський обласний центр громадського здоров'я. За увесь час COVID підтверджено у 18129 осіб. Померло 515 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 6040 осіб.
Зараз у Львівській області на стаціонарному лікуванні перебуває 1249 пацієнтів, що становить 47,8% усієї ліжкової мережі. Про це повідомив очільник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
«Впродовж останніх днів бачимо прояви негативної динаміки. Це видно із кількості викликів «швидкої» через підозри на Covid-19. Впродовж останніх трьох діб госпіталізованих побільшало. Стан пацієнтів, які поступають до стаціонарів – середньої важкості, пневмонії. Більшість пацієнтів потребують кисневої підтримки, тому, враховуючи період загострення сезонної ситуації, варто дотриматись правил карантину», – наголошує Орест Чемерис.
Ба більше, з початком навчального року медики фіксують зростання випадків, коли є захворюваність в класах, і класи скеровують на самоізоляцію. «З початком навчального процесу учні і студенти більше перебувають у закритих приміщеннях і ми свідомі того, що кількість випадків захворювання серед тих, хто вчиться буде зростати», – зазначив керівник департаменту.
У стаціонарах області лікують 1249 хворих. 152 – у Львівській обласній інфекційній лікарні, 155 – в Центрі легеневого здоров'я, 71 – у 8 МКЛ, 49 – у 1 МКЛ, 152 – у Львівському обласному госпіталь ветеранів воєн та репресованих, 99 – у Стрийській міській лікарні, 54 – у Кам'янка-Бузькій лікарні, 92 – в Стебницькій міській лікарні, 31 – у Сокальська ЦРЛ, 40 – у Рудківській лікарні, 38 – у Новояворівській МЛ імені Юрія Липи, 159 у ЛШМД, 9 – у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ», 29 – у Жовківській ЦРЛ, 8 – 1 ПБ, 37 – Жидачівська ЦРЛ, Самбір – 22, 24 – Буська ЦРЛ, ОКЛ – 28 хворих.
У свою чергу очільник Міністерства охорони здоров’я Максим роз'яснив алгоритм госпіталізації хворих із симптомами COVID-19. «В Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особисте звернення хворих до медичних закладів», – розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять це робити», – зазначив очільник МОЗ.

Максим Степанов пояснив, що саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого. Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.
Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.
Зі слів міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти – хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.
Варто зазначити, що в Україні з 21 вересня «червоний» рівень епіднебезпеки діятиме у 14 адміністративних одиницях. Зокрема до “червоного” рівня потрапили місто Бережани, Заліщицький та Тернопільський райони Тернопільської області. Крім того, 11 адміністративних одиниць, на територіях яких було встановлено “червоний” рівень на минулому засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС, залишились на цьому ж рівні.
Серед них: у Закарпатській області - місто Чоп; у Львівській області - Перемишлянський та Пустомитівський райони; у Тернопільській області - Збаразький район; у Хмельницькій області - місто Славута та Волочиський район; у Черкаській області- місто Канів; у Чернівецькій області - Герцаївський та Кельменецький райони; у Чернігівській області - місто Ніжин та Носівський район.
За словами міністра, обмеження для “червоних” рівнів епіднебезпеки визначаються Державною комісією з питань ТЕБ та НС за пропозицією регіональних комісій. Вони будуть встановлені в понеділок, 21 вересня.
Місто Київ залишилось у переліку регіонів з “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки. Загалом до нього віднесено 85 адміністративних одиниць, що на 1 менше, ніж тиждень тому. Максим Степанов зазначив, що у Тернополі захворюваність у 4,97 рази перевищує середню по Україні за 14 останніх днів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8483 / 4.1MB / SQL:{query_count}