«Пацієнти, яких зараз госпіталізують, мають важкі пневмонії, це пацієнти молодого віку – 35 років і вище»

Медики закликають дотримуватися карантинних правил

У стаціонарах Львівщини перебуває 1446 хворих на коронавірус, з них 139 – у реанімаційному відділенні, 33 на апаратах ШВЛ. Про це повідомив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. За увесь час Covid-19 підтвердили у 60 560 жителів області. Померло 1747 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 45 842 осіб.
За попередню добу госпіталізовано 162 пацієнти. В розрізі лікарень найбільше пацієнтів лікують у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги – 214, у Центрі легеневого здоров'я – 132, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 124, у Львівській обласній інфекційній лікарні – 105. Серед районних лікарень найбільш заповненими є Стрийська міська лікарня – тут 67 пацієнтів та Новояворівська РЛ №1 імені Юрія Липи – 101 пацієнт.
«2900 ліжок мають підведений кисень, у відсотковому значенні – це 79%. До кінця року ми вийдемо на показник у 80%», – зазначив Орест Чемерис. – Заповненість ліжкової мережі медичних закладів області становить 38,6%».
«Пацієнти, яких зараз госпіталізують, – це пацієнти з важкими пневмоніями, пневмоніями середнього ступеня тяжкості, пацієнти молодого віку – 35 років і вище. Тому закликаємо відзначати ці свята вдома, старатись уникати скупчень, поберегти себе та своїх близьких», – наголосив Орест Чемерис.
Медики кажуть, що новий штам коронавірусу має кілька відмінностей від того, що циркулював упродовж останніх місяців. Новий вірус поширюється легше та швидше, але його негативний вплив на організм людини є не такий важкий, як попередній, про що повідомила керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.
«На Львівщині нема можливості проводити генотипування вірусів. Ми даємо результати лабораторних досліджень, де виявлено РНК коронавірусу або не виявлено. Нам невідомо, чи цей вірус уже є на Львівщині, але заходи профілактики залишаються ті самі», – каже Наталія Іванченко.
І новим штамом, і уже відомим заразитись можна при тісному контактуванні, тому медики підтримують запровадження локдауну у січні.
«Неважко спрогнозувати, що активність населення в святковий період зросте, тому ті цифри, які ми маємо сьогодні, можуть різко мінятись. Окрім того, майже кожен другий тест на ковід позитивний, а отже, говорити, що є стабільна позитивна динаміка дуже завчасно. Тенденції нас зараз тішать: кількість пацієнтів у стаціонарах меншає, але динаміка і ризики наводять на думку, що є підстави застосувати обмеження в післясвятковий період, аби розірвати ланцюжок захворювання», – каже Орест Чемерис.
Максимальний інкубаційний період інфекції – 14 днів. Медики остерігаються того, що в цей проміжок людина вже може бути інфікована, але не знати про це. «Тому важливо все-таки у цей період обмежити контакти, аби не посилити тенденцію до зростання інфікування», – зазначає Наталія Іванченко.
Попри те, медичну систему готують до збільшення місць для пацієнтів з коронавірусом у лікарнях області. Зі слів Ореста Чемериса, із 1 січня розширюватимуть ліжкову мережу у межах наявних закладів.

Як безпечно для здоров'я відсвяткувати свята:
поради Віктора Ляшка

«Рівні захворювання на Covid-19 ще досить високі, а нові властивості вірусу, після «британської» мутації, збільшують ймовірність передачі вірусу саме серед домашнього оточення. Традиційно новорічні свята – це час зустрічі з рідними та друзями. Але цього року дуже важливо відсвяткувати не лише весело, а й безпечно», – акцентує Віктор Ляшко, заступник міністра МОЗ, і дає низку порад.
Плануйте святкування в компанії близьких вам людей, з якими ви проживаєте або контактуєте майже щодня! Утримайтеся від запрошення в гості людей, з якими останнім часом тісно не спілкувалися.
Заплануйте придбання подарунків завчасно. Здійсніть їх онлайн або в ранковий час, щоб уникнути скупчення людей.
Надсилайте подарунки поштою, для родичів похилого віку організуйте доставлення додому. А відкрити ці подарунки можна буде разом у новорічну ніч в онлайн-спілкуванні.
Якщо все ж таки гостей не уникнути, то нагадайте їм вже зараз про необхідність носити маску, дотримання соціальної дистанції та обмеження зовнішніх контактів. Поцікавтесь, чи мають вони симптоми хвороби, чи не були в контакті з хворими. І якщо хоч щось з цього наявне, будь ласка, будьте розумними, перенесіть цю зустріч та святкування в онлайн.
І найголовніше: не влаштовуйте і не беріть участь у жодних святкуваннях, якщо вам або члену вашої сім'ї поставлено діагноз Covid-19; у вас є симптоми респіраторної хвороби; ви очікуєте результати аналізів на коронавірус; ви були в контакті з хворим на Covid-19.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.5619 / 4.1MB / SQL:{query_count}